Bireysel Kurumsal

Barış Kılıçarslan

Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde başladığı öğrenim hayatına Preston Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam etti. Bilkent’te Sports International’ın genel merkezinde iş hayatına başlayan Kılıçarslan, müşteri ilişkileri ve halkla ilişkiler bölümlerinde yöneticilik görevlerini yürüttü. Ardından 6 yıl boyunca Royal Caribbean International ve Celebrity Academy şirketleri ile birlikte Kuzey Amerika, Güney Amerika, Karayipler ve 24 farklı ülkede müşteri ilişkileri, yiyecek-içecek ve satış bölümlerinde yöneticilik yaptı. Sonrasında Türkiye’ ye dönerek kendi eğitim şirketini açan Kılıçarslan, REMAX Türkiye ve İzgören Akademi ile çalışmaya başladı. Satış Taktikleri, Etkili İletişim, Beden Dili, Takım Çalışması, Kişilik Tipleri eğitimleri vermektedir.

Eğitimler: "Satışın Şifreleri" , "Satışın Şifreleri Seminer" , "Satışlarınızı Arttırmak İçin Sonucu Satmak" , "Şu Dünyadaki En Mutlu Kişi Seminer"

Gaye Önsel

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını, Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Anabilim Dalı'nda yapmıştır. 2005 yılında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde İşe Alım Uzmanı olarak görev aldı. 2009 yılına kadar sürdürdüğü bu görevde bilişim, uluslararası mühendislik, sağlık, sosyal hizmet, basın, insan kaynakları, eğitim gibi birçok pozisyona ait seçme yerleştirme sürecini yürüttü. Önsel, Yenigün İnşaat firmasında İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak görev yapmıştır. Şu an İzgören Akademi'de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Önsel, İnsan Kaynakları alanında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Yenibiris.com ve kuraldisidergi.com adlı sitelerde yazıları yayımlanmaktadır.

Eğitimler: "İş Görüşmesine Hazır mısınız?"

Gökhan Okçu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Eğitim hayatının ardından, askerlik görevini tamamladı ve çalışma hayatına başladı. 15 yılı aşkın süreyle, özel sektörde üretim, satış, eğitim ve danışmanlık alanlarında stajyerlikten, yöneticiliğe farklı pozisyonlarda çalıştı. Üniversite ve iş yaşantısı süresince yurt içinde ve yurtdışında çeşitli projelere katıldı. Proje üyesi, lideri ve koordinatörü olarak çalıştı. Uluslararası NLP Practitionar sertifikası sahibidir. İş yaşantısının büyük bölümünde teknik altyapısı yüksek profesyonel cihazların satışında, satış yöneticisi, mühendisi, danışmanı ve aplikasyon uzmanı olarak çalıştı. Bu süreçte işi gereği aldığı teknik eğitimlerin yanı sıra, birçok kişisel gelişim programını tamamladı. Üniversiteler, araştırma kurumları ve sektör firmalarında teknik eğitimler, sivil toplum kuruluşlarında ise çeşitli konularda eğitimler verdi. 2011 yılında İzgören Akademi Eğitmen Akademisi’ne katıldı ve başarıyla tamamladı. Aynı yıl akademide İş Geliştirme Yöneticisi ve Türkiye Uğur Böcekleri Programı danışmanı olarak çalışmaya başladı. Motivasyon, Stres ve Zaman Yönetimi, Başarı, İletişim, Beden Dili, Satış, Takım Çalışması, Eğitici Eğitimi, Sunum Teknikleri konularında eğitimler vermektedir. Eş zamanlı olarak kurumun projelerinde danışmanlık yapmaktadır.

Eğitimler: "Beyin Bedava" , "Satışta 25. Saat Etkisi" , "Neden Seminer"

Hilal Doymuş

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Üniversite yıllarında Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nun kurulmasında etkin rol almış ve Türk Psikologlar Derneği’nde öğrenci temsilcisi olarak görev yapmıştır. 1999 Marmara Depremi sonrasında bölgede yapılan Travma Sonrası İyileştirme Çalışmalarında gönüllü olarak hizmet vermiştir. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Topluluğu’nun yeniden faaliyete geçmesini sağlamış ve 2001 yılında yapılan ulusal öğrenci kongresinin başkanlığını üstlenmiştir. Aynı üniversitede klinik psikoloji yüksek lisansını tamamladıktan sonra beş yıl süreyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda görev yapmıştır. Sonrasında özel bir muayenehanede psikoterapist olarak çalışırken aynı zamanda Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Bu süre içerisinde farklı kurumlara psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam etmiştir. Ankara Üniversitesi Beyin Araştırmaları Merkezi (BAUM) bünyesinde TÜBİTAK bursiyeri olarak yürüttüğü ‘Bipolar Bozuklukta Farmakoterapi ve Nöropsikolojik İşlevler’ konulu çalışmalar, Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından 2011 yılında ödüle aday gösterilmiştir. İki yıl süreyle Türkiye Psikiyatri Dergisi’nde yayın kurulu üyeliği yapmıştır. Kerem Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti’yi kurarak kurumsal alanda psikoloji tabanlı hizmetler vermiş, sonrasında İzgören Akademi’ye katılmıştır. İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı mezunudur. Akademi bünyesindeki projelerde eğitmenlik ve danışmanlık çalışmaları devam etmektedir. Öfke ve Stres Yönetimi, İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Sunum Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi verdiği eğitimlerden bazılarıdır. Türkiye Uğur Böcekleri Derneği’nde gönüllü olarak seminerler vermeye devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve Türkiye Uyku Tıbbi Derneği üyesidir. Bir çocuk annesidir.

Eğitimler: "Öfke Kontrolünü Sağlamak İçin 15 Altın Anahtar" , "Öfke Yönetimi"

İsmail Haznedar

Stratejik İşler Kurucusu, Stratejik ve Yönetim Danışmanı Stratejik Planlama Derneği Başkanı, (SPS Türkiye Temsilcisi) Certified National Trainer (CNT Trainer) Bir girişimci stratejist olarak, kariyeri süresince, aralarında ulusal ve uluslararası kurumların bulunduğu pek çok proje için stratejiler geliştirmek kendisine özel deneyimler kazandırdı. ODTÜ İşletme mezunu, Stratejik İşler’in kurucusu, bunun yanında JCI’ın Dünya Başkan Yardımcısı (www.jci.cc) görevi sonrasında BM İlişkileri Sorumluluğunu yürütmüştür. Şu an JCI Dünya başkanlığı görevini yürütmektedir. Alanındaki en eski ve köklü kuruluş olan Strategic Planning Society (SPS, www.sps.org.uk)’nin onursal üyesi, Türkiye temsilcisi olan Stratejik Planlama Derneği’nin de kurucu başkanlığını yürütüyor. Ulusal ve uluslararası eğitimleri ile Certified National Trainer (CNT) belgesi sahibidir.

Eğitimler: "Girişimcinin Yol Haritası"

Levent Galip Yeşil

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü 1995 yılında mezun olan YEŞİL, Üniversite yıllarında ilk iş deneyimini, sihirli elektrik süpürgesi Rainbow satarak kazanmıştır. Coca-Cola İçecek A.Ş. Ankara'da, satış bölgeleri ve kanallarında iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olarak, satış temsilcileri ve iş ortağı bayi yönetiminden sorumlu olacak şekilde Satış Yöneticisi pozisyonunda çalışmıştır. Ardından, yine Coca-Cola İçecek A.Ş. bünyesinde, tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde kurum içi çalışanlar, müşteriler ve tüketicilerle ilgili eğitimlerin planlanması, organizasyonu, verilmesi, raporlanması, etkinlik ve verimliliğinin ölçülmesinden sorumlu olarak İstanbul HQ İnsan Kaynakları Direktörlüğüne bağlı Eğitim ve Geliştirme Departmanında Eğitim Uzmanlığı görevinde bulunmuştur. Kariyerine 2008 - 2012 yılları arasında Özel Ankara Güven Hastanesi A.Ş.’de "Eğitim ve Geliştirme Müdürü" olarak devam etmiştir. YEŞİL, halen bireysel ve kurumsal gelişim amaçlı “Eğitim & İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Kariyer Hekimliği” mesleğini icra etmekte. Bugüne kadar 2.000 günden fazla eğitim ve seminer programı gerçekleştirmiş olup, toplam 35.000’den fazla kişiyle bilgilerini paylaşma şansına sahip olmuştur.

Eğitimler: "Hastalıkta ve Sağlıkta İletişim"

Umut Sav

İşletme bölümünden sonra ODTÜ’de Eğitimde İnsan Kaynakları Geliştirme yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede Eğitim Yönetimi ve Planlaması üzerine doktora öğrenimini sürdürmektedir. Uluslararası NLP Practitionar sertifikası sahibidir. PERYÖN üyesidir. AIESEC Türkiye Genel Başkanlığı yaptıktan sonra çeşitli firmalarda proje yöneticiliği yaptı. 2004 yılından bu yana İzgören Akademi’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Proje Yönetimi, Takım Çalışması, Kariyer Planlama, Girişimcilik, Fizibilite ve İş Planı Hazırlama, Toplam Kalite Yönetimi gibi alanlarda eğitimler alan Sav, Profesyonel Yönetim Becerileri, Eğitim Yönetimi, Takım Çalışması, Etkili İletişim ve Beden Dili ve Sunum Teknikleri, konularında eğitimler vermektedir. TRT Ankara Radyosu’nda yönetim üzerine haftalık program yapmaktadır.

Eğitimler: "Kaplumbağa Terbiyecisi'nın Sırrı" , "Kaplumbağa Terbiyecisi'nın Sırrı Seminer"

Pelin Kohn

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Eğitim Bilimleri alanında yüksek lisansını burslu olarak tamamladı. Farklı kurumlarda bireysel ve kurumsal eğitim programları hazırladı ve uyguladı. Aynı zamanda TEGV ve Değişim Liderleri Derneği gibi farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışan Kohn, 2011-2012 yılları arasında Amerika’da bulunduğu süre içerisinde JCI ve Soroptimist gibi derneklerde gönüllü çalışmalarda bulundu. Eş zamanlı olarak Heartland Üniversitesi’nin bir yıl süren liderlik programını tamamladı. Halen Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi alanında doktorasına devam etmektedir. Bireysel ve kurumsal düzeyde Beden Dili, İletişim, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri ve Yöneticiler İçin Koçluk Becerileri eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda da bireysel koçluk yapmaktadır.

Eğitimler: "KEŞİF: Bireysel Koçluk Becerileri"

Oytun Yumşak

2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminde 4,5 yıl görev yaptı. Görev süresi boyunca Sayılarla Fethiye adında 2 adet yayın çıkaran Yumşak, halen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nde Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Etkili İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Profesyonel Yönetim Becerileri, Satış ve Pazarlama, Takım Çalışması, Diksiyon konularında eğitimler aldı. Yumşak, Takım Çalışması, Beden Dili, Kendi Hayatının Lideri Ol konularında eğitimler ve seminerler vermektedir.

Eğitimler: "Stressiz Zaman Yönetimi" , "Sunumda Heyecanla Baş Etme"

Tülay Üstündağ

1961 yılında Ankara'da doğdu. 1984 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümü'nde lisans öğrenimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı'nda 1988 yılında yüksek lisans ve 1997 yılında doktora derecelerini aldı. KKTC'de Atatürk Öğretmen Akademisi'nde öğretim elemanı, sonrasında TED Ankara Koleji Vakfı Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Ölçme Değerlendirme Merkezi'nde Program Geliştirme Uzmanı olarak görev yaptı. Ondokuz yıla yakın süre Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda öğretim elemanı olarak çalıştı. Kamu ve özel sektördeki kimi projelerde katılımcı, danışman ya da yürütücü, kimi projelerde de hakem kurulu üyesi oldu. Alanıyla ilgili çeşitli düzeylerde, 81 ilde ve KKTC'de; ders, kurs, festival, sunu, seminer, TV, radyo konuşmaları ve atölye çalışmalarına katıldı. Ulusal ya da uluslararası düzeyde çeşitli sertifikalar ve katılım belgeleri aldı. İzgörenAkademi’de eğitmen-danışman, program geliştirme uzmanı, yaratıcı drama lideri/eğitmeni olarak görev yapmakta, değişik meslek gruplarındaki bireylere, Eğitimde Yaratıcı Drama, Program Geliştirme, İnsan İlişkileri, Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme, Eğitimcinin Eğitimi, Etkili Sunuş Teknikleri, Etkili İletişim Becerileri, Yaratıcı Drama Yoluyla Yaratıcılığın Ortaya Çıkarılması, İletişimde Beden Dili eğitimleri ve seminerleri vermektedir. Ondan fazla sivil toplum kuruluşunda gönüllüdür. Bu kuruluşlarda; genel sekreter yardımcısı, ikinci başkan, onur kurulu üyesi, danışma ve yazı kurulu üyelikleri yapmıştır. İzgören Akademi’nin Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nde Mavi Uğur Böceğidir.

Eğitimler: İş Yaşamında Öncü Olmak

Veysel Sami Berikan

1964 Aydın doğumlu. İlk ve orta öğrenimi İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro – Oyunculuk Dalı’ndan 1992’de mezun oldu. NLP Master, Certified Coach ve Trainer Training Eğitimlerini tamamladı. İzgören Akademi Eğitmenlik Uzmanlık programını bitirdi. Tiyatro alanında oyunculuk, yönetmenlik, eğitmenlik ve yöneticilik yaptı. 1997 yılından bu yana Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sanatçı olarak görev almaktadır. Tiyatronun yanı sıra İzmir ve Kocaeli’nde çeşitli yerel televizyon ve radyo kanallarında program yapımcılığı ile sunuculukları yaptı. Çeşitli ulusal televizyon kanallarındaki dizilerde küçük roller üstlendi. Son 20 yıldır, kişilere ve kurumlara yönelik çeşitli konularda eğitmenlikler yapmaktadır. Halen İzgören Akademi'de eğitmen olarak çalışmaktadır.

Eğitimler: "Diksiyon ve Hitabet"

Ahmet Şerif İzgören

1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’ dan istifa ederek ayrıldı. Bursa’da, Ankara Üniversitesi TÖMER’in kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevlerinde bulundu. 1996 yılında Academy Internatıonal’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la iş birliği projesini yürüttü. 2001 yılında, bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu. İzgören, İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 2000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Programı'nın kurucu liderliğini yaptı. Projenin amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymaktır. Projeye katılan gençler aldıkları eğitim sonrası Çocuk Esirgeme Kurumları, ceza evleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 200.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiştir. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir uğur böceğidir. Ayrıca yayımlanmış 20 kitabı vardır.

Eğitimler: "Avcunuzdaki Kelebek Canlı Seminer Performansı" , "Avcunuzdaki Kelebek" , "Dikkat Vücudunuz Konuşuyor" , "Etkili İletişim Eğitimi" , "Profesyonel Yönetim Becerileri" , "Sunum Teknikleri" , "Takım Çalışması" , "The Butterfly Inside Your Palm (English Subtitles)" , "Türkiye'de İyi Öğretmen Olmak" , "Ahmet Şerif İzgören'le Söyleşi" , "Hayatımız Film Seminer"

 
 
Videoyu izlemek için tıklayınız. Vizgolog